Rekrutacja - Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Uczniowie i Szanowni Państwo,
rekrutacja do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych rozpoczyna się 20 maja i odbywa się drogą elektroniczną na platformie oświatowej Urzędu Miasta Lublin – Lubelski Portal Oświatowy. (więcej informacji)

link do naboru elektronicznego na platformie oświatowej UM Lublin:

Informacje dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
Zarządzenie Nr 11/2024 p.o. Lubelskiego Kuratora Oświaty z dnia 30 stycznia 2024 r. - terminy postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na r. szk. 2024/2025

Zarządzenie nr 25/2024 Lubelskiego Kuratora Oświaty z dnia 29 lutego 2024 roku – w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły

Załącznik do Zarządzenia nr 25/2024 - wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły

Sposób przeliczania na punkty poszczególnych kryteriów – rozporządzenie MEiN

Zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Jak obliczyć punkty do liceum 2024?

Punkty za egzamin ósmoklasisty w rekrutacji do liceum, technikum, a także szkoły branżowej przeliczamy mnożąc wynik procentowy przez podaną niżej wartość:

• W przypadku egzaminu z języka polskiego mnożymy razy 0,35 (100 proc.x0,35 =35 punktów)
  • W przypadku egzaminu z matematyki mnożymy razy 0,35 (100 proc.x0,35 =35 punktów)
  • W przypadku egzaminu z języka obcego mnożymy razy 0,3 (100 proc.x0,3 =30 punktów).
  • Jeżeli uczeń otrzymałby z każdego egzaminu wynik100 proc., wówczas uzyskałby 100 punktów w rekrutacji do liceum.

Punkty za wyniki na świadectwie oraz dodatkowe osiągnięcia są równie ważne. W trakcie rekrutacji brane są pod uwagę oceny z języka polskiego, matematyki oraz dwóch dodatkowych przedmiotów (ustala je konkretna szkoła, do której uczeń zgłasza chęć przyjęcia). W zależności od tego, jaką ocenę się ma na świadectwie, można otrzymać:

• 18 punktów za 6 (celujący),
  • 17 punktów za 5 (bardzo dobry),
  • 14 punktów za 4 (dobry),
  • 8 punktów za 3 (dostateczny),
  • 2 punkty za 2 (dopuszczający).

Dodatkowe punkty można dostać także za:

• świadectwo z paskiem (7 punktów),
  • udział w szkolnym wolontariacie (3 punkty),
  • szczególne osiągnięcia, np. zdobycie wysokich wyników w konkursach, olimpiadach, wydarzeniach sportowych czy artystycznych (maksymalnie 18 punktów).

Jakie dokumenty są potrzebne podczas rekrutacji do szkoły średniej 2024/2025?

Podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej należy przygotować:

• wniosek o przyjęcie do szkoły,
  • zaświadczenie o wynikach z egzaminu ósmoklasisty,
  • świadectwo ukończenia ósmej klasy.

Dyrektor szkoły podstawowej poświadcza zgodność z oryginałem maksymalnie trzech kopii świadectwa ukończenia podstawówki oraz zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

W przypadku szkół branżowych rekrutacja może wyglądać inaczej w zależności od wybranego kierunku, np. może być wymagane zaświadczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania danego zawodu.

Do ilu szkół można złożyć podanie o przyjęcie w rekrutacji 2024?

Obowiązuje zasada, że można złożyć wniosek do maksymalnie trzech szkół.

Rekrutacja składa się z takich etapów:

• otwarcie rekrutacji i złożenie wniosku,
  • uzupełnienie podania o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej,
  • uzupełnienie podania o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty,
  • publikację list zakwalifikowanych kandydatów,
  • podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do szkoły.

Skierowanie ucznia na badania

Szanowni Państwo,
w związku z rekrutacją kandydatów do klas I szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025 w porozumieniu z Wojewódzkim Ośrodkiem Medycyny Pracy, szkoły podstawowe mogą wystawiać skierowanie na badania dla uczniów klas VIII, jeżeli jednym z wyboru ucznia jest szkoła techniczna lub szkoła branżowa I stopnia.
Badania będą wykonywane bezpłatnie w:
- WOMP CP-L w Lublinie, ul. Nałęczowska 27, tel. 81 533-00-34, w. 2 od godziny 10.00.
- Oddziale WOMP CP-L w Chełmie, ul. Mickiewicza 37, tel. 82 564-20-20
- placówkach podwykonawców – 20 ośrodków z terenu woj. lubelskiego.
Istnieje możliwość uzgodnienia indywidualnych terminów wizyt z uwzględnieniem ilości osób badanych po uprzednim telefonicznym umówieniu wizyty przez Szkoły pod numerem tel.: (81) 533-00-34, w. 210.
Na badania kandydaci powinni zgłosić się z następującymi dokumentami:
– wypełnionym przez szkołę skierowaniem na badanie
– wypełnioną przez rodzica - kartą – badanie podmiotowe.
Skierowanie winno być dokładnie wypełnione przez szkołę i powinno zawierać:
– pieczęć placówki dydaktycznej,
– datę wystawienia skierowania,
– imię i nazwisko, datę urodzenia, PESEL osoby skierowanej,
– informacje o kierunku kształcenia,
– pieczątkę i podpis kierującego na badanie
Karta – badanie podmiotowe powinna zostać uzupełniona i podpisane przez opiekuna jeśli uczeń nie ukończył 16 r.ż.
Na badanie uczeń powinien dodatkowo zabrać ze sobą:
– dowód tożsamości (legitymację szkolną, dowód osobisty),
– kartę informacyjną ze szpitala lub poradni specjalistycznych jeżeli uczeń korzystał z takiego leczenia,
– jeżeli uczeń posiada dodatkowe wyniki badań, należy je zabrać ze sobą,
– jeżeli uczeń nosi okulary – zabrać je ze sobą.

Uczniowie do 16 r.ż. obowiązani są zgłaszać się na badania z Rodzicem lub Opiekunem prawnym.

Wzór skierowania na badania i karty dla kandydatów do szkół technicznych i branżowych

Dodatkowych informacji dotyczących badań udzielają telefonicznie pracownicy WOMP tel: 81 533-00-34, wew. 210.