Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie

Tag img 30.04.2024, 11:13

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 25 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja obchodzonego na pamiątkę uchwalenia Konstytucja 3 maja w 1791 r.

Uczniowie klasy 7a opowiadali o konstytucji, recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, a dzieci z oddziału zerowego wykonały utwór „Kto ty jesteś? – Polak mały”.

Na koniec przedstawiciele klas starszych rozwiązali quiz historyczny.

W związku ze zbliżającą się kolejną rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja zachęcamy do zapoznania się z  programem obchodów w Lublinie oraz  z Odezwą Komitetu Honorowego Obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja w Województwie Lubelskim.

Download icon Zaproszenie na obchody 3 maja.pdf pdf 2.43 Mb Download icon Odezwa Komitetu Honorowego Obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja w Województwie Lubelskim.pdf pdf 0.49 Mb