Koncert kolęd i pastorałek w ZSP1 - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie

Tag img Maluchy, Średniaki, Starszaki
Tag img 11.01.2024, 13:48

Koncert kolęd i pastorałek w ZSP1

10 stycznia w naszej szkole odbył się wzruszający, pełen zadumy koncert kolęd i pastorałek. Celem koncertu było przeniesienie się choć na chwilę w atmosferę świąt Bożego Narodzenia, którym towarzyszy piękna tradycja śpiewania kolęd oraz integracja różnych pokoleń naszej społeczności szkolnej.

Uczniowie ZSP1 podczas koncertu kolęd i pastorałek

Wszystkie oddziały przedszkola i klas I-VIII wspaniale przygotowały się do tego wydarzenia. Oprócz pięknie odśpiewanych kolęd mogliśmy podziwiać różnorodne stroje i ciekawe układy choreograficzne. Usłyszeliśmy zarówno tradycyjne kolędy, mocno wpisane w naszą tradycję jak i współczesne piosenki nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia.

Kilkoro uczniów zaprezentowało swoje talenty muzyczne w indywidualnych występach instrumentalnych.

Miłą niespodzianką była wizyta w szkole ubiegłorocznych absolwentów. Po koncercie uczniowie i ich goście mogli udać się z kawiarenki i spróbować wypieków przygotowanych przez rodziców.

To wspaniale, że koncert kolęd i pastorałek łączy pokolenia i wyzwala niezapomniane emocje…