Międzynarodowy Dzień Ziemi - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie

Tag img Aktualności 1-3
Tag img 22.04.2024, 23:26

Międzynarodowy Dzień Ziemi

zdjecie grupow ucznio rozpoczynajacych akcje sprząnia terenu przy szkole

22.04.2024 r. uczniowie z klas I-III świętowali Międzynarodowy Dzień Ziemi. Przeprowadzono szereg działań wpisujących się w konwencję święta.

Odbywały się ciekawe zajęcia edukacyjne, projekcja filmu o tematyce ekologicznej, spożycie ekologicznego śniadania, udział w konkursie plastycznym ,,Piękno wokół nas’’. Uczniowie wypełniali książeczki zachęcające do ochrony Ziemi przed niszczeniem. Wzięli też udział w akcji ,, Posprzątamy Lublin na wiosnę’’, której celem jest rozbudzenie oraz wzmacnianie świadomości ekologicznej wśród dzieci oraz uzmysłowienie, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko naturalne oraz wygląd naszego miasta. Dzięki tej inicjatywie uczniowie zaopatrzeni zostali w rękawice oraz worki na śmieci. Podjęli trud sprzątania pozostawionych odpadów, które zalegały na terenie w pobliżu naszej placówki. Na zakończenie umieścili pod szkołą  tabliczkę z napisem ,,Dbaj o czystość miasta’’.

Prowadzone działania pokazały wszystkim różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny, dbać o przyrodę, oszczędzać wodę i prąd, segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.