Nowi czytelnicy w bibliotece - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie

Tag img Biblioteka, Aktualności 1-3
Tag img 13.02.2024, 15:13

Nowi czytelnicy w bibliotece

Uczniowie klasy pierwszej, po całym semestrze pilnego uczenia się liter, stali się gotowi na wypożyczenie pierwszych książek.

uczniowie 1a z wolontariuszami

Podczas uroczystości „Pasowania na czytelnika” pierwszoklasiści zmierzyli się z zadaniami sprawdzającymi ich umiejętności m. in. rozwiązywali zadania na orientację przestrzenną, rysowali postacie z zamkniętymi oczami, szukali różnic na rysunkach. Za każde prawidłowo rozwiązane zadanie uczniowie otrzymywali kartonik z konkretną literą. Zadania przygotowane przez p. Szafranek i p. Możdżeń nawiązywały do różnych aspektów związanych z literaturą. Takie też było hasło ułożone przez uczniów, które brzmiało: „książka”. Przy wykonywaniu zadań pierwszoklasistów wspierali uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu.

Następnie, uczniowie udali się do szkolnej biblioteki, gdzie zapoznali się z regulaminem korzystania z wypożyczalni i czytelni. Mogli również po raz pierwszy wypożyczyć wybraną książkę. W tak ważnym momencie nie obyło się bez prezentów. Każdy dostał książeczkę ufundowaną przez Ministerstwo Kultury i dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Książki w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek” oraz zakładkę ze swoim imieniem.