Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. XX- lecie Polski w UE - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie

Tag img Aktualności 4-8, Konkursy
Tag img 16.04.2024, 15:19

Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. XX- lecie Polski w UE

Logo konkursu oUE

Regulamin:

1. Konkurs adresowany jest do uczniów kl. 4-8.
  2. Zadaniem konkursowym jest wykonanie przez uczniów plakatu, zawierającego informacje dotyczące Unii Europejskiej (jej historii, funkcjonowania, symboli, państw członkowskich, XX- lecia Polski w UE).
  3. Prace powinny być wykonane samodzielnie przez jednego ucznia.
  4. Format pracy: A3 lub A2.
  5. Termin wykonania pracy: 24.04.2024. Plakaty składamy do p. Anety Kuczyńskiej-Pochodyły (s. 40).
  6. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 26.04.2024. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach: kl. 4-6, kl. 7-8. Przewidziane są miejsca od 1-3 i 1 wyróżnienie w każdej kategorii.
  7. Nagrody: za udział w konkursie ocena bdb z historii, za zajęcie miejsc od 1-3 lub wyróżnienia ocena celująca i dyplom.
  8. Prace nie będą zwracane uczestnikom. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na terenie szkoły.

Cele:

• popularyzacja wiedzy z zakresu wiedzy o społeczeństwie w tym przede wszystkim na temat historii i zasad funkcjonowania Unii Europejskiej;
  • promowanie wśród uczniów postaw patriotycznych, proobywatelskich i proeuropejskich;
  • zainteresowanie uczniów podstawowymi pojęciami związanymi z Unią Europejską,
  • rozbudzenie uczniów zainteresowania problematyką europejską oraz rozwijanie wiedzy na temat krajów europejskich.
  • przygotowanie młodzieży do samodzielnego poszukiwania informacji o aktualnych problemach związanych z procesem integracji europejskiej.

Organizator:
Aneta Kuczyńska-Pochodyła