Pierwszaki na 100% - Szczegóły wydarzeń - Szkoła Podstawowa nr 25 w Lublinie

Pierwszaki na 100%

Środa, 04 października 2023, 13:15
Klasa 1a z dyrekcją i wychowawcą

Dnia 4 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych.

To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Uroczystość odbyła się w przystrojonej jesiennie na tą okazję sali gimnastycznej. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej wysłuchali miłych słów od Pani Dyrektor Iwony Kowal i programu artystycznego, którym przywitali ich starsi koledzy z klasy 3a pod kierunkiem wychowawczyni pani Beaty Sionkowskiej. Pierwszaki również pokazały swoje umiejętności. Zachwycili piękna recytacją, tańcem i umiejętnością odgadywania trudnych zagadek. Odświętnie ubrani wyglądali bardzo uroczyście. Wychowawczyni klasy 1 a pani Mariola Świć podziękowała starszym kolegom i swoim uczniom za wspaniałą prezentację.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów oraz pasowanie ich na uczniów Naszej Szkoły.

Ślubowanie odebrała pani dyrektor Iwona Kowal. Aktu pasowania olbrzymim, kolorowym ołówkiem dokonały obie panie dyrektor – Pani Iwona Kowal i Pani Anna Wójcik Uczniowie otrzymali również pamiątkowe dyplomy.

Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Lublinie. Przedstawicielka Rodziców pani Edyta Rejak serdecznie podziękowała Dyrekcji Szkoły za miłe przyjęcie uczniów do grona Pierwszoklasistów. Poczet sztandarowy, który uświetnił tę uroczystość, przygotowała pani Renata Pojęta

Po uroczystości zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia, a rodzice zaprosili teraz już 100% Pierwszoklasistów na słodki poczęstunek.

Mariola Świć